Dietetyka

//Dietetyka
Dietetyka2018-04-05T14:56:13+00:00

Project Description

„Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”

Hipokrates

Zamiast słowa dieta, naszą ideologię zdecydowanie lepiej oddaje  zwrot „zdrowe odżywianie”, które zapewni organizmowi dostarczenie wszystkich niezbędnych substancji odżywczych.

Każdy człowiek bez względu na wiek i płeć, aby móc prawidłowo funkcjonować czyli mieć dobrą odporność, kondycję fizyczna i umysłową potrzebuje witamin, minerałów, enzymów, dobrej jakości białek, węglowodanów i tłuszczów etc. A tego z pewnością nie zapewnia przetworzona żywność bogata w konserwanty, wypełniacze, sztuczne barwniki, słodziki i aromaty. Zachęcam do uważnego czytania składu kupowanych produktów.

Zmiana sposobu odżywiania i stylu życia na zgodny z zapotrzebowaniem organizmu człowieka ma zbawienny wpływ na zdrowie, a w wielu przypadkach skutkuje całkowitym ustąpieniem objawów wielu chorób cywilizacyjnych w tym chorób metabolicznych, układu krążenia a nawet nowotworowych.

Jedzenie to podstawa ponieważ pokarm stanowi zasadnicze źródło energii i nie ulega wątpliwości, że samopoczucie fizyczne czy psychiczne jest ściśle uwarunkowane tym czym się żywimy i jak przygotowujemy posiłki.

W centrum Medycznym VEDRE, żywienie dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.  Dlatego konieczne jest wykonanie niezbędnych badań laboratoryjnych, które pomagają określić aktualny stan organizmu i ujawniają ewentualne nieprawidłowości (zakładka cennik pakiet dietetyczny lub pakiet dietetyczny rozszerzony w przypadku otyłości, chronicznego zmęczenia, problemów żołądkowych)

Warto jest wykonać test nietolerancji pokarmowej, szczególnie w chorobach przewlekłych, chorobach autoimmunologicznych, zaburzeniach sensorycznych u dzieci alergiach, chorobach przewodu pokarmowego a w szczególności jelit.

Przygotowana na podstawie wyniku testu dieta eliminacyjna  istotnie zmniejsza stan zapalny organizmu,  jednocześnie umożliwia usuwanie gromadzących się w organizmie kompleksów immunologicznych, powstałych w wyniku reakcji nadwrażliwości, przyczyniając się do poprawy zdrowia i samopoczucia.

Przebieg wizyty w gabinecie:

  • analiza składu ciała
  • wywiad dietetyczny
  • zalecenia żywieniowe
  • plan żywieniowy (opcja za dopłatą)

Przebieg wizyty on line:

  • wywiad dietetyczny
  • zalecenia żywieniowe
  • plan żywieniowy (opcja za dopłatą)

Czas trwania wizyty 40 min