Nowoczesna dietetyka

//Nowoczesna dietetyka
Nowoczesna dietetyka2019-12-13T13:49:49+01:00

Project Description

„Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”

Hipokrates

 width=Zamiast słowa dieta, zdecydowanie wolę zwrot „zdrowe odżywianie”-które zapewni organizmowi dostarczenie wszystkich niezbędnych substancji odżywczych.

Każdy człowiek bez względu na wiek i płeć, aby móc prawidłowo funkcjonować czyli mieć dobrą odporność, kondycję fizyczna i umysłową potrzebuje witamin, minerałów, enzymów, dobrej jakości białek, węglowodanów i tłuszczów etc. A tego z pewnością nie zapewnia przetworzona żywność bogata w konserwanty, wypełniacze, sztuczne barwniki, słodziki i aromaty. Zachęcam do uważnego czytania składu kupowanych produktów.

Zmiana sposobu odżywiania i stylu życia na zgodny z zapotrzebowaniem organizmu człowieka ma zbawienny wpływ na zdrowie, a w wielu przypadkach skutkuje całkowitym ustąpieniem objawów wielu chorób cywilizacyjnych w tym chorób metabolicznych, układu krążenia, a nawet nowotworowych.

Jedzenie to podstawa ponieważ pokarm stanowi zasadnicze źródło energii, i nie ulega wątpliwości, że samopoczucie fizyczne czy psychiczne, jest ściśle uwarunkowane tym czym się żywimy i jak przygotowujemy posiłki. Często jednak samo zdrowe odżywianie nie wystarcza. Pomimo starań nasza kondycja nie jest zadowalająca. Wtedy warto wykonać badania. Nowoczesna dietetyka opiera się na nowoczesnej diagnostyce tj badanie nietolerancji pokarmowej IgG zależnej czy Testy nutrigenetyczne, która określa aktualny stan organizmu i ujawnia ewentualne nieprawidłowości i na jej podstawie przygotowuję indywidualne zalecenia i plany żywieniowe

Specjalizuję się w nietolerancji pokarmowej (zwanej również alergią pokarmową opóźnioną IgG zależną) oraz w nowoczesnej dietetyce genetycznej. Konsultuję wyniki badań nietolerancji pokarmowych oraz wyniki badań nutrigenetycznych tj. iGenesis, Genodiet, Nutrigenomix. Badania te umożliwiają przygotowywaniu indywidualnych zaleceń żywieniowych dostosowanych do danej osoby. Moje wieloletnie doświadczenie w pracy dietetyka i coacha żywieniowego, pozwoliło mi zaobserwować, jak wiele korzyści zdrowotnych przynosi moim podopiecznym przestrzeganie zaleceń oraz konsekwencja w działaniu. Począwszy od poprawy samopoczucia fizycznego i psychicznego, aż po zmniejszenie objawów chorobowych.

Wykonanie badania nietolerancji pokarmowej lub/i testu nutrigenetycznego szczególnie wskazane jest we wszystkich chorobach przewlekłych, chorobach autoimmunologicznych, zaburzeniach sensorycznych u dzieci, alergiach, chorobach przewodu pokarmowego a w szczególności jelit.

Przygotowana na podstawie wyniku badania dieta eliminacyjna istotnie zmniejsza stan zapalny organizmu,  jednocześnie umożliwia usuwanie gromadzących się w organizmie kompleksów immunologicznych, powstałych w wyniku reakcji nadwrażliwości, przyczyniając się do poprawy zdrowia i samopoczucia.

Przebieg wizyty w gabinecie:

  • analiza składu ciała
  • wywiad dietetyczny
  • zalecenia żywieniowe
  • plan żywieniowy (opcja za dopłatą)

Przebieg wizyty on line:

  • wywiad dietetyczny
  • zalecenia żywieniowe
  • plan żywieniowy (opcja za dopłatą)

Czas trwania wizyty 40 min

Małgorzata Błońska
Zapisy tel: 503 077 671