Project Description

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej jest nieinwazyjną metodą leczenia chorób i dolegliwości, skuteczna w rehabilitacji i regeneracji organizmu, polegającą na podawaniu 100% tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia w specjalnej komorze hiperbarycznej. Przebywanie w komorze hiperbarycznej skutecznie wysyca tkanki tlenem. Tlen przenika do czerwonych krwinek, jego stężenie zwiększa się także w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym. Podwyższone ciśnienie ułatwia dotarcie  tlenu do miejsc, do których w trakcie normalnego oddychania nie ma szans się przedostać.

 • Terapia pobudza do życia uśpione komórki i przywraca im prawidłowe funkcjonowanie.
 • Usprawnia regenerację tkanek i przyspiesza gojenie się ran.
 • Spowalnia procesy starzenia,  zmniejsza stany zapalne
 • Skutecznie leczy infekcje bakteryjne, fibromialgię, czy boreliozę.
 • Przyśpiesza rehabilitację po wszelkiego rodzaju urazach i kontuzjach, a także po zabiegach chirurgicznych, w tym z zakresu ortopedii oraz medycyny estetycznej.

Komora Hiperbaryczna idealnie się sprawdza w terapii wielu schorzeń u dzieci.

W Centrum Medycznym Verde do komory hiperbarycznej rodzic wchodzi razem z dzieckiem.

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej jest nieinwazyjną metodą leczenia chorób i dolegliwości, skuteczna w rehabilitacji i regeneracji organizmu, polegającą na podawaniu 100% tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia w specjalnej komorze hiperbarycznej. Przebywanie w komorze hiperbarycznej skutecznie wysyca tkanki tlenem. Tlen przenika do czerwonych krwinek, jego stężenie zwiększa się także w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym. Podwyższone ciśnienie ułatwia dotarcie  tlenu do miejsc, do których w trakcie normalnego oddychania nie ma szans się przedostać.

 • Terapia pobudza do życia uśpione komórki i przywraca im prawidłowe funkcjonowanie.
 • Usprawnia regenerację tkanek i przyspiesza gojenie się ran.
 • Spowalnia procesy starzenia,  zmniejsza stany zapalne
 • Skutecznie leczy infekcje bakteryjne, fibromialgię, czy boreliozę.
 • Przyśpiesza rehabilitację po wszelkiego rodzaju urazach i kontuzjach, a także po zabiegach chirurgicznych, w tym z zakresu ortopedii oraz medycyny estetycznej.

Dla kogo terapia w komorze hiperbarycznej?

Tak naprawdę dla każdego. Tlen jest najbardziej istotną substancją odżywczą dla człowieka. Odgrywa większą rolę w odżywianiu niż wszelkie witaminy, minerały czy jakikolwiek inny składnik odżywczy. Człowiek może przeżyć kilkadziesiąt dni bez pokarmu, kilka bez wody, lecz bez tlenu zaledwie kilka minut. Pomimo, że wie o tym każdy, niewielu jednak uświadamia sobie często występujący chroniczny głód tlenu własnych tkanek i komórek.

Stres, pośpiech, zanieczyszczenie powietrza poprzez wszechobecny smog szczególnie w dużych miastach są głównym wskazaniem do skorzystania z tego dobroczynnego dla zdrowia zabiegu zarówno przez dorosłych jak i dzieci.

Tlenoterapia jest skuteczna między innymi:

 • w zaburzeniach neurologicznych:
 • Pomaga w zwalczaniu stanów przewlekłego zmęczenia, migren, depresji oraz zespołu stresu pourazowego (PTSD).
 • Tlenoterapia poprzez dotlenienie komórek nerwowych poprawia odnowę tkanki mózgowej, następuje przebudzenie nieaktywnych ale żywych komórek otaczających uszkodzony obszar i przyspiesza proces reedukacji psychoruchowej w schorzeniach o charakterze neurologicznym takich jak stany po udarze, autyzm i ADHD, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona.

U dzieci z zaburzeniami sensorycznymi (tj. autyzm ADHD, choroba Aspergera etc.) zabiegi w komorze hiperbarycznej poprawiają  możliwości poznawcze, komunikatywność, socjalizację, sen, apetyt oraz uspakaja. Tlenoterapia zwiększa przepływ krwi do mózgu, zmniejsza stany zapalne i stres oksydacyjny i mobilizuje komórki macierzyste ze szpiku kości. Niedobory we wszystkich tych obszarach zostały zidentyfikowane w autyźmie. Zmniejsza również stany zapalne związane z bakteriami oraz pasożytami

Ważne: W  Centrum Medycznym Verde dziecko w trakcie zabiegu w komorze hiperbarycznej może przebywać w wraz z opiekunem.

 • w odmładzaniu i odchudzaniu:

W prosty, nieinwazyjny wręcz przyjemny sposób można odjąć sobie lat, poprawić wydolność i metabolizm.

 • Zabiegi w komorze hiperbarycznej przywracają gładkość i jędrność skórze – powodują wzrost produkcji kolagenu i elastyny przez co następuje redukcja zmarszczek i cellulitu przyspiesza również gojenie po zabiegach estetycznych.
 • Poprawia procesy metaboliczne przez co skutecznie wspomaga odchudzanie.
 • w dolegliwościach skórnych:

Terapia dolegliwości skórnych takich jak trądzik, egzema, łuszczyca i trądzik różowaty

 

 • w sporcie:

U sportowców zabiegi w komorze hiperbarycznej zwiększają wydolność, gwarantują szybszą regenerację po ciężkim, wysiłkowym treningu, redukują deficyt tlenowy i pozwalają szybciej wrócić do formy po ewentualnej kontuzji, sprzyjają leczeniu wszelkiego rodzaju przeciążeń i mikrourazów. Dzięki terapii zwiększa się ilość molekuł ATP (tzw. paliwa mięśniowego) oraz zanika efekt zakwaszenia mięśni.  Ponadto poprawia się metabolizm i  zmniejsza się poziom odwodnienia organizmu.

 • w stopie cukrzycowej

Stopa cukrzycowa jest jednym z najczęstszych powikłań cukrzycy. Rozwija się w wyniku  niedostatecznego ukrwienia stóp, co zmniejsza ich wrażliwość na ból, utrudnia gojenie się ran i owrzodzeń świadczących o postępującym procesie martwiczym.  W konsekwencji osłabieniu ulega struktura kości i stawów prowadząc do deformacji stopy, co uniemożliwia chodzenie.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, w Centrum Medycznym VERDE każdorazowo do zabiegów kwalifikuje doświadczony lekarz specjalista chorób wewnętrznych Izabela Borowiecka a terapia odbywa się w nowoczesnej komorze hiperbarycznej pod okiem wykwalifikowanego personelu.

Czy wiesz, że tlen hiperbaryczny mobilizuje komórki macierzyste do działań naprawczych?

Przebywanie w komorze hiperbarycznej pobudza szpik kostny do produkcji komórek macierzystych. Dzięki terapii hiperbarycznej ich liczba zwiększa się aż ośmiokrotnie!